Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > برگزاری 2 امتحان جامع تئوری و عملی برای اخذ مدرک دانشجویان

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری 2 امتحان جامع تئوری و عملی برای اخذ مدرک دانشجویان

دکتر محمد اخباری در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا : به دنبال آن هستیم که بتوانیم برای هر کد رشته در دانشگاه علمی کاربردی، کتاب متمرکزی را به صورت سراسری در نظر گرفته و یک امتحان متمرکزی را برگزار کنیم و سپس قبول شدگان این آزمون را از لحاظ مهارتی مورد سنجش قرار خواهیم داد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور در تشریح این برنامه ادامه داد: برای سنجش مهارتی دانشجویان نیز، برای هر رشته مشخص، مراکزی را که دارای استانداردهای لازم و معینی هستند را در سطح کشور انتخاب می‌کنیم و پس از قبولی دانشجویان در این آزمون‌های مهارتی، مدرک را صادر خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه بنده برای انجام امور باری به هر جهت به دانشگاه علمی کاربردی نیامده‌ام اظهار کرد: نظارت جدی بر مراکز علمی کاربردی صورت خواهد گرفت و دیگر اجازه نخواهیم داد مراکز هر کاری که دوست دارند را انجام دهند، بلکه به دنبال آن هستیم که بتوانیم مطالبات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری را در نظام مهارتی کشور تحقق بخشیم.

اخباری با بیان اینکه حضور 580 هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی یک افتخار نیست تصریح کرد: ما باید کاری کنیم که بتوانیم به 80 درصد این دانشجویان مهارت یاد بدهیم و گرنه تعداد بالای دانشجو در این دانشگاه افتخاری برای ما نخواهد بود بلکه تحویل دادن یک دانشجو با 80 درصد مهارت یک نقطه مثبت و افتخار برای ما خواهد بود.


١٧:٥٣ - ٢٩ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٢١٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٩٢٣